Z poprzedniej części

Streszczenie Pamiętnika napisała dla mnie Moja kochana Karolina S :***

Rozdział 1.
Koniec grudnia. Rodzina Evy Cox przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Dziewczyna aby oderwać się od prac domowych wychodzi, aby spędzić wieczór ze swoją przyjaciółką Klaudią oraz dwoma podejrzanymi chłopakami - Cameronem i Calebem. Spotkanie kończy się niespodziewaną strzelaniną z której ratuje Evę nowo poznany, przystojny Cameron Parker który wywarł na niej duże wrażenie. Chłopak ostrzega ją, że ktoś chce ją dopaść i że jest w dużym niebezpieczeństwie. Wybawiciel dziewczyny zostaje ranny, ale udaje mu się doprowadzić ją w bezpieczne miejsce gdzie w grupie obcych jej ludzi, Eva dostrzega swojego ojca, po czym traci przytomność. 
Rozdział 2.
Eva budzi się  w nieznanym jej pokoju, co tylko potęguje ból głowy jaki jej dokucza.
Tuż obok niej stoi nieznajoma dziewczyna, przedstawiająca się jako Bonnie Hael, która wyjaśnia jej że była nieprzytomna kilka dni oraz to, że znajdują się w Las Vegas - a dokładniej siedzibie głównej tajnej agencji w części edukacyjnej. Oznajmia także o śmierci jej ojca. Ta informacja wytrąca Evę z równowagi. Bonnie stara się uspokoić dziewczynę opowiadając, jak widziała śmierć swoich rodziców którzy zostali rozstrzelani. Myśli Evy wciąż krążą dookoła tajemniczego Parkera, mamy, oraz tego że najwyraźniej ktoś chciał ją zabić. Zagubiona Cox stara się dowiedzieć czegoś więcej o miejscu do którego ją przywieziono. Bonnie opowiada jej o Agencji a także o zakresie jej działań. Miejsce w którym się znajdują to jedyny taki, elitarny ośrodek na świecie w którym szkoli się agentów. Przyjmuje się do niego rocznie nastolatków z całego świata i szkoli na najlepszych szpiegów. Bonnie nie chce jednak powiedzieć nic więcej, zapewnia jednak Evę że nikt nie chce jej zabić, gdyż jest na co zbyt cenna. Młoda Cox zagubiona tym wszystkim zapada w niespokojny sen.
Rozdział 3.
Bonnie oprowadza Evę po agencji, jednak dziewczyna nie może wyrzucić z głowy ostatnich wydarzeń. Nagle na korytarzu spotykają Caleba - jednego z chłopaków obecnego podczas strzelaniny. Dziewczyna z zainteresowaniem przysłuchuje się jego wymianie zdań z Bonnie, na temat tajemniczego Camerona. Z ich słów wynika, że on i Caleb byli kiedyś przyjaciółmi. Teraz zależy mu jedynie na jak najszybszym pozbyciu się chłopaka ze swojego otoczenia. Niestety Eva nie dowiaduje się niczego więcej, ponieważ Caleb się żegna, natomiast Bonnie zabiera ją na zwiedzanie szkoły, w której nastolatka ma zacząć naukę. Mimo niechęci dziewczyny do nauki, wyposażenie sal bardzo jej się podoba. Gdy Eva zasypia już po dniu wypełnionym rewelacjami, do pokoju wpada jej zakrwawiona ciotka Maggie, rzucając jedno zdanie : "Przyszli po nią"
Rozdział 4. 
Po dramatycznym wejściu kobiety, Eva wpada w panikę. Jej ciotka rozkazuje Bonnie zająć się atakującymi, a ona w tym czasie ma chronić siostrzenicę. Gdy Hael wychodzi, a Eva stara się pomóc Maggie, kobieta nieoczekiwanie wstaje. Zaskoczona dziewczyna nie wie jak się zachować, tym bardziej że jej ciotka mierzy do niej z broni. Maggie oznajmia, że tajemniczy "on" chce Evę, a ona musi wykonywać jego rozkazy. W krytycznym momencie pojawia się Cameron i po raz kolejny ratuje dziewczynie życie. Maggie pada martwa od strzału Parkera. Zagubiona Eva wtula się w Camerona a do pokoju wpadają Caleb i Bonnie w towarzystwie dwóch mężczyzn ubranych na czarno. Dziewczyna tłumaczy całą sytuację i stara się otrząsnąć z szoku. Żąda spotkania z matką, a po szczerej rozmowie z Bonnie dowiaduje się że jest bezcennym nabytkiem dla agencji.
Rozdział 5.
Po tragicznych wydarzeniach, Eva pogrąża się w myślach na temat swojego ojca oraz tajemniczego Camerona Parkera, który już dwa razy uratował jej życie i z każdą chwilą jest dla niej coraz ważniejszy. Chcąc wyjaśnić wszystkie wątpliwości Eva udaje się do Margaret - dyrektorki agencji. Tam spotyka również swoją matkę, która nie wydaje się być załamana śmiercią swojego męża. Dziewczyna ma kilka pytań dotyczących wydarzeń ostatnich dni, okazuje się jednak że jedyną osobą mogącą wyjaśnić wszelkie niejasności jest Cameron. Chłopak zaczyna swoją opowieść, od tego że początek tej historii sięga lat czterdziestych ubiegłego wieku. Wtedy to agencja wpadła na pomysł stworzenie szpiega idealnego. Wyniki swych eksperymentów testowali na przestępcach i chętnych agentach. Testy przyniosły rezultaty w drugim pokoleniu. W wieku kilkunastu lat dzieci zaczęły się dziwnie zachowywać, następnie przechodziły długie i bolesne przemiany, po których ich nadzwyczajne zdolności zaczynały się uaktywniać. Również proces ich starzenia się został znacznie spowolniony. Wszystko toczyło się dobrze do roku Tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego siódmego, kiedy to najmłodsza z sióstr Cox – Cornelia, uczęszczała na drugi rok szkoły. Eva dowiedziała się, że Cameron był zakochany w tej dziewczynie. Niestety nie tylko on uległ jej urokowi. Uczuciem do Cornelii zapałał również Zack Marshal, który ją porwał i wstrzyknął do jej krwiobiegu substancję powodującą mutacje. Zack znęcał się nad młodą Cox psychicznie i fizycznie, bił ją i gwałcił. Cameron znalazł ją po trzech miesiącach w strasznym stanie, ponadto była w ciąży.  Tym dzieckiem urodzonym w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym roku okazuje się być Eva. Zack za wszelką cenę chciał odnaleźć Cornelię i swoją córkę, dlatego obie zostały oddane pod opiekę sióstr Cox i wywiezione do Polski. Jednak ukochana Camerona chcąc go oczyścić z zarzutów, udała się do Los Angeles. Nie udało jej się to, gdyż ludzie Marshala zastrzelili ją na lotnisku. Wszyscy uzgodnili, że dla dobra dziecka należy je ukryć i zmienić nazwisko w taki sposób Eva Cox stała się Evą Sobiecką. Okazuje się, że mężczyzna który udawał jej ojca przez szesnaście lat, cały czas pobierał za tą rolę pieniądze. Eva czuję się podle. Nie dość, że jest owocem gwałtu to jeszcze człowiek, którego kochała i ceniła okazał się zwykłym oszustem. W przypływie emocji dziewczyna ucieka z biura Margaret, aby w spokoju pomyśleć.
Rozdział 6.
Zamknięta w swoim pokoju Eva nie chce  otworzyć drzwi Bonnie, Margaret i Elizabeth. Dziewczyna nie wie, co ma myśleć, czuje się oszukana przez najważniejsze osoby w jej życiu. Jej zagubienie pogłębia fakt, że Cmeron był związany z jej biologiczną matką. Nagle zza drzwi dobiega głos Parkera. Po obietnicy chłopaka, że ten odpowie na jej pytania - wpuszcza go. Gdy tylko drzwi zostają otwarte Cameron przykuwa się do Evy kajdankami, która słysząc czyjeś kroki na korytarzu wciąga go do swojego pokoju. Okazuje się, że to Caleb przyszedł sprawdzić co się dzieje. Z jego rozmowy z Parkerem, dziewczyna dowiaduje się o uczuciach Petersa do Hany Parker, oraz o tym że obaj mężczyźni niegdyś byli przyjaciółmi, jednak Caleb zdradził Parkera i ten wylądował w więzieniu. Pierwszym pytaniem jakie zadaje Eva jest wiek Camerona. Rozbawiony chłopak przyznaje się do tego, że ma prawie trzydzieści osiem lat. Parker opowiada o specjalnych zdolnościach jakie otrzymują osoby im podobne oraz o tym, że Agencja będzie chciała ją wyszkolić na szpiega. Cameron obiecuje Evie, że będzie ją chronił, nawet wtedy gdy wróci do więzienia oraz to, że po nią wróci. Wyznaje także, że zależy mu na niej. Swoje słowa potwierdza pocałunkiem. Romantyczna chwila zostaje przerwana przez kroki rozlegające się na korytarzu. Parker żegna się z dziewczyną, zostawiajac jej coś w dłoni.
Kiedy Eva zostaje sama spostrzega, że dostała niewielki wisiorek z zawieszką ozdobioną inicjałami C.K.P.
Rozdział 7.
Kolejny dzień w Agencji. Bonnie opowiada Evie więcej o Cameronie. Dziewczyna dowiaduje się o jego przyjaźni z Calebem, który go zdradził mimo tego, jak wiele zawdzięczał Parkerowi. Hael opowiada dziewczynie o śmierci swoich rodziców, oraz o tym w jaki sposób znalazła się w Agencji. Eva dowiaduje się, że Cameron zaczął się buntować po porwaniu Cornelli Cox. Wtedy to przyłączył się do swojego brata bliźniaka Xandera, który już wtedy był poszukiwany. Pierwszy swój wyrok chłopak dostał w dwutysięcznym trzecim roku - został skazany na dwadzieścia pięć lat więzienia. Z pomocą brata udało mu się uciec. Natomiast w dwutysięcznym jedenastym uratował przed więzieniem Xandera i dał się złapać zamiast niego, gdyż jego brat dostałby karę śmierci. Eva nie może pogodzić się z faktem, że niewątpliwie zaczyna coś czuć do przestępcy. 
Rozdział 8.
Jak każdej kobiecie, zakupy w towarzystwie Bonnie poprawiają Evie humor i pozwalają choć na chwilę zapomnieć o wydarzeniach z ostatnich dni. Po zakupach dziewczęta odpoczywają w jednym z barów, a Bonnie zabawia Evę opowieściami ze swojego dzieciństwa które spędzała z rodzeństwem Parker. Po powrocie do Agencji, Cox dowiaduje się że będzie dzielić pokój ze współlokatorką.
Rozdział 9. Z perspektywy Camerona
Cameron wraca do więzienia, gdzie dzieli celę z Tristianem i Nicholasem. Między dwoma współwięźniami Parkera jak zwykle trwa kłótnia. Śmieją się z ich wspólnego przyjaciela - Amira, który wdał się w romans z jedną ze strażniczek, Kasandrą. Tristian i Nicky uważają, że to dla obojga zabawa, jednak Cameron przez wydarzania ostatniego tygodnia  postrzega ten związek nieco inaczej.  Parker zdaje sobie sprawę ze swoich uczuć do Evy. Dociera do niego, że nie kieruje nim zwykła troska o szesnastolatkę. Wie jednak, że nie mają szans na szczęśliwą przyszłość, a ich związek nie ma prawa istnieć.
Rozdział 10.
Eva powoli wdraża się w system edukacji w Agencji, w czym pomaga jej współlokatorka Alex.
Dziewczyna nie jest zadowolona z ilości nauki jaka ją czeka, oraz z tego że wszyscy ją znają jako tą nową.
Rozdział 11.
Eva jest zmęczona pierwszym tygodniem szkoły, nawał nauki i treningi z Oustinem Dolanem wykańczają ją. Jednak spokój jaki zapanował dookoła niej nie trwa długo, bowiem zaledwie tydzień po rozpoczęciu nauki w Agencji, dziewczyna jest świadkiem zamordowania bibliotekarki. Widząc zakrwawioną kobietę, nastolatka udaje się po pomoc do Caleba. Okazuje się, że napastnik przeciął kobiecie tętnice w dwóch miejscach, kamery w całym korytarzu zostały wyłączone, a pracownik odpowiedzialny za monitoring zabity.
Rozdział 12.
Wydarzenia jakimi świadkiem była Eva nie pozwalają jej spać. Dziewczyna czuje się jeszcze gorzej, kiedy zostaje wezwana przez Margaret w celu złożenia wyjaśnień. Okazuje się, że całe zajście jest pozbawione logiki, ponieważ nikt nie chciałby tak bardzo ryzykować tylko po to, aby zabić bibliotekarkę. Ponadto w ciałach zamordowanych osób znajduje się niezidentyfikowana substancja chemiczna. Margaret decyduje się znów poprosić o pomoc Camerona, którego dwie z sióstr wykazywały duże zdolności w tej dziedzinie nauki. Parker jednak nie chce skontaktować Agencji z Laylą i Chanell. Dopiero interwencja Evy daje pożądany skutek i chłopak zgadza się pomóc. Cameron wyjaśnia, czego mógł szukać w bibliotece morderca. On i Caleb kiedyś ukryli w archiwum ostatnie próbki z serum powodującym mutacje. Gdy odnajdują kryjówkę, okazuje się że probówki zniknęły.
Rozdział 13.
Wszyscy są zaniepokojeni zniknięciem serum. Co więcej obaj wtajemniczeni w miejsce jego ukrycia, zarzekają się, że nikomu nic nie mówili. Rozważania na ten temat przerywa przybycie sióstr Camerona. O ile Layla odnosi się do Evy przyjaźnie to, Chanell traktuje Cox jak wroga i nie szczędzi jej przykrości. To doprowadza bohaterkę do wściekłości. Młodsza z sióstr tłumaczy Evie, że Chanell jest zazdrosna gdyż zawsze była ulubienicą Camerona. Bonnie z kolei stwierdza, że blondynka zawsze pozwalała sobie na głupie żarty i nawet jako dziecko była nieznośna.
Rozdział 14.
Niedziela. Eva udaje się do biura Margaret aby dowiedzieć się o wynikach analizy laboratoryjnej. Okazuje się, że ofiarom tuż przed śmiercią wstrzyknięto substancję paraliżującą. Layla i Chanell postanawiają opuścić Agencję, jako że wykonały swoją pracę.
Środek który wstrzykiwano napadniętym miał działanie silnie toksyczne, dlatego nawet gdyby ktoś się nie wykrwawił bardzo szybko by zginął. Eva jest w niebezpieczeństwie, ponieważ była świadkiem zdarzania, Margaret postanawia dać jej ochronę najlepszą z możliwych. Chce sprowadzić z powrotem Camerona Parkera.
Rozdział 15. 
Kolejny trening Evy z Oustinem Dolanem jest katorgą. Eva z ulgą opuszcza salę treningową. Kiedy dziewczyna idzie pod prysznic zauważa wystający z jednej z szafek kawałek kartki. Kierowana ciekawością postanawia zobaczyć, co to takiego. Jest to wydruk z akt dotyczący Angeliny Parker. Szafka z której wystaje kartka, jest zamknięta, dlatego Eva próbuje otworzyć drzwiczki wsuwką. Po kilkunastu próbach szafka ustępuje, a w środku znajdują się dwie puste strzykawki, nóż i brązowa gruba teczka. Niestety dziewczyna zostaje przyłapana, przez właściciela szafki - Oustina Dolana. Eva zrozumiawszy prawdę zaczyna uciekać, jednak mężczyzna okazuje się szybszy i bez problemu ją dogania. Dolan wyznaje, że ma za zadanie ją zlikwidować. W kluczowym momencie zza rogu wyłania się Cameron, który udaremnia próbę zabicia Evy.
Rozdział 16.
Eva budzi się i dostrzega siedzącego obok niej Camerona, który składa jej życzenia z okazji szesnastych urodzin - co oznacza, że Eva straciła przytomność na prawie całą dobę. W chwili gdy Parker i Eva zaczynają się całować do pokoju wchodzi Lora, kolejna siostra Camerona. Dziewczyna przynosi prezent, który Parker wręcza Evie - małego, czarnego szczeniaka. Cox jest zachwycona prezentem, ponieważ zawsze marzyła o psie. Eva postanawia poruszyć z chłopakiem temat, o którym myślała, odkąd porozmawiała z Bonnie. Chłopak przyznaje, że jest mordercą, kryminalistą, złodziejem i oszustem. Skazańcem, który nigdy nie wyjdzie z więzienia. Zdradza też, że nie żałuje niczego co zrobił w swoim życiu. Gdy czarnowłosy chce wyjść, Eva zagradza mu drogę i całuje mocno. W ten sposób chce mu pokazać, że akceptuje go takim jaki jest.
Rozdział 17.
Eva znowu znajduje się w biurze Margaret. Tym razem przeglądają teczki z dokumentami znalezione w szafce Oustina Dolana. Są tam dokumenty dotyczące rodziny Camerona, a także jego najbliższych współpracowników i przyjaciół. Gdy zbliża się do przeglądania akt samego Camerona, chłopak zabiera z biura dziewczynę. Eva jest zirytowana, nie chce aby Parker miał przed nią jakieś sekrety. Cameron z chęcią opowiada o swoich siostrach i ich dodatkowych umiejętnościach, wspomina też o tym jak po raz pierwszy zobaczył Evę. Miała wtedy pięć miesięcy i chłopak od razu postanowił ją chronić za wszelką cenę. Dlatego przez długi czas starał się wyśledzić jej ojca, który był dla niej największym zagrożeniem. Parker mówi Evie, że on i jego bracia mają zdolności bliźniacze, ale jego domeną jest wywieranie wpływu na cudzy umysł. Wyznaje też, że ciała jego rzekomo zmarłego brata nigdy nie odnaleziono.
Rozdział 18.

Kolejny dzień zapowiada się spokojnie. Eva zaczyna go od spaceru ze swoim psem, którego nazwała Luna. Po powrocie do mieszkania, gdzie tymczasowo wszyscy się zadomowili zastaje śpiącego jeszcze Camerona, którego Bonnie usilnie próbuje obudzić. Po wyjściu wszystkich z mieszkania, dziewczyna zbiera się na odwagę i zadaje pytanie czy Domien – młodszy, rzekomo zmarły brat Camerona, żyje. Chłopak prosi o dyskrecję i wyjaśnia, że Domi uratował jego i Xandera. Oni natomiast upozorowali śmierć trzeciego z braci Parker, aby ten nie był ścigany przez władze. Do mieszkania wraca Caleb z nowiną, że Margeret zgodziła się aby Cameron był przy przesłuchaniu Dolana.
Rozdział 19.
Do mieszkania Caleba nad ranem wpadają uzbrojeni ludzie, budząc przy tym wszystkich mieszkańców. Nagle w drzwiach pokoju pojawia się Margaret która rozkazuje aresztować Parkera i Petersa. Kobieta wyjaśnia, że z więzienia uciekli Amir Al-kadi, Tristan Keynes, Trevor Hael i Nicholas Bell, porywając przy tym jedną ze strażniczek, Kasandrę Thomson. Siostrę Diany Thomson, naczelnika tego więzienia. Ponadto w ucieczce pomógł im Xander.
Kobieta uważa, że to właśnie Caleb wyjawił starszemu Parkerowi położenie więzienia i za to zarówno on i Cameron mają zostać osądzeni.
Eva czuje się winna, ponieważ to z jej powodu Cam pojawił się w agencji. Po ostrej wyminie zdań między ciotką, a siostrzenicą Margaret oznajmia, że Eva będzie brała udział w wykonaniu kary na swoim ukochanym.
Bonnie podczas rozmowy z Cox wyjawia, że Xander na pewno przyjdzie po swojego brata. Dziewczyna udaje się na spotkanie z Parkerem, podczas którego wyznaje mu miłość, ku jej zaskoczeniu chłopak odwzajemnia jej uczucia.
Na rozprawie, która odbywa się tego samego dnia, Cameron słyszy wyrok śmierci, ze skutkiem natychmiastowym. Eva nie mogąc patrzeć na to co ma się stać zamyka oczy, a do jej uszu dociera pojedynczy wystrzał.
Rozdział 20.
Rozdział pisany z perspektywy Camerona.
 Kiedy chłopak słyszy dźwięk wystrzału i nic się nie dzieje, otwiera oczy, a przed nim ukazuje się Xander. Starszy Parker wysyła brata po Evę, a sam ma zająć się wszystkim innym. W Agencji panuje chaos, dookoła słychać odgłosy strzelanin a na korytarzach leżą ciała zamordowanych agentów.
Cameron postanawia oddać Evę pod opiekę jednej z jego znajomych, Locki, a sam pomaga reszcie w uporaniu się z wrogiem.
Gdy sytuacja jest opanowana, cała grupa postanawia się wycofać, zanim pojawi się więcej agentów. Cameron jest zaskoczony tym, że Eva patrzy na to wszystko z obojętnością, ponieważ zostawił ją spanikowaną i zapłakaną.
Jednak cieszy się, że nic jej się nie stało i składa sobie obietnicę, że będzie ją chronił za wszelką cenę.
Rozdział 21.
Eva nie wie co myśleć, rozmowa z Locą i te wszystkie okropieństwa których dopuścił się w agencji Cameron sprawiają, że ma mętlik w głowie. Mimo wszystko szkoda jej Margaret, która została postrzelona przez swojego syna – Christophera. Dziewczyna oskarża Camerona o to, że nie powiedział jej że ma córkę. Okazuje się jednak, że dziecko zarówno jego, jak i Tristiana, zostało zamordowane przez Agentów. Parker zaczyna opowiadać o tym jak najpierw nie chciał córki, ale nie mógł pozwolić na to aby matka poddała się aborcji. Uwielbiał Isobell, którą Agenci zabili kiedy miała cztery lata tylko dlatego, że mogła odziedziczyć zdolności po ojcu. Eva czuję się źle z tym, że zmusiła Cama do wyznania bolesnych wspomnień, jednak przestaje o tym myśleć gdy udają się do domu, który ma być ich tymczasową kryjówką. Parker prowadzi Evę do pokoju gdzie mają razem spać i zapewni ją, że poza wspólnym snem między nimi nic nie zajdzie. Uspokojona dziewczyna zasypia w ramionach ukochanego, tuż po tym jak na jej prośbę opowiada jej o Cornelli Cox - jej matce.
Rozdział 22
Eva wstaje rano i udaje się do kuchni gdzie spotyka Xandera, który nieco ją przeraża. Chłopak wyjaśnia jej wiele rzeczy, na przykład to że po przemianie ich organizmy nie tolerują mięsa. Dziewczyna mówi starszemu Parkerowi, że nie wie co ma o nim myśleć, ponieważ widziała jak morduje ludzi, ponadto ostatnio w jej życiu jest jeden wielki bałagan, ściga ją ojciec, a jej dotychczasowe życie to kłamstwo. Wyznaje też, że wie iż jest dla wszystkich ciężarem.
Xander wyjaśnia, że zależy mu na niej jak na siostrze i że starał się jej zapewnić normalne życie. Mężczyzna wyjawia też, że mimo nietolerowaniu mięsa po przemianie wszyscy odczuwają chęć zabijania. Wyjaśnia, że to bolesny proces podczas którego zapomina się, kim jest. Wyznaje że w szale przemiany prawie zabił swojego kolegę, a Tristian brutalnie zamordował swoją młodszą siostrę.
Mówi, że Eva nie mogła zostać w agencji ponieważ gdyby podczas swojej przemiany kogoś skrzywdziła została by pewnie zamknięta na oddziale psychiatrycznym, tak, jak to zrobiono z Synem Margaret, którego podstępem uratowali ludzie Parkera.
Rozdział 23
Cameron i cała reszta wracają do domu, który jak to określił chłopak jest ich Azylem, gdzie nie wtargnie nikt niepożądany
Tuż przed ogromnym budynkiem gromadzi się spory tłum, oczekujący braci Parker. Gdy Eva wysiada z Cameronem, cała uwaga skupia się na niej, co bardzo ją peszy. Parker prowadzi ją do jednego tej części domu, która do niego należy. Pozostałe dwie są własnością Xandera i Domiena. Wszystko jest zorganizowane w taki sposób, że każdy z nich miał własną przestrzeń, a mimo to budynek stanowił jedność.
Okazuje się, że w domu Camerona Eva ma swój własny pokój, który jest spełnieniem jej wszelkich marzeń.
Xander zarządza zebranie, na którym pokazuje co znalazł w dokumentach Agencji. Okazuje się, że dla wszystkich uciekinierów przygotowano specjalne miejsce gdzie mieliby stać się obiektami badań.
Rozdział 24
Ranek w nowym miejscu Eva rozpoczęła od rozmowy z Cameronem. Chłopak nie może zrozumieć jak w Agencji udało jej się tak szybko uspokoić. Dziewczyna nie chciała się przyznać do tego co się wydarzyło, dlatego Parker postanowił porozmawiać z Locką. Blondynka wyznaje, że zagroziła Evie śmiercią jeśli spróbuje go skrzywdzić bądź zostawić. Cameron jest wściekły i nie wierzy kiedy Eva zapewnia go, że nic jej nie jest.
Cox przez cały dzień bije się z myślami, aż w końcu zdobywa się na odwagę, by porozmawiać z Cameronem. Jego pokój przyprawia dziewczynę o ciarki przez przerażające rysunki jakie znajdują się na ścianie. Chłopak jest w parszywym nastroju, co doprowadza do kłótni między nim, a Evą. Parker myśli, że dziewczyna została zmuszona aby z nim uciec i pragnie wrócić do agencji. Eva tłumaczy mu, że go kocha i potrafi pogodzić się z tym co on robi, byle tylko być przy nim. Kłótnia kończy namiętnym pocałunkiem, który szybko przeradza się w ich pierwszą wspólną noc.
Rozdział 25
Eva budzi się w łóżku Camerona i czuje, że po tylu ostatnich trudnościach nareszcie może zaznać choć odrobiny szczęścia. Błogi nastrój przerywa Radża - lygrys Camerona, który dzień wcześniej wystraszył Cox.
Chłopak pokazuje też swoje pozostałe zwierzęta. Eva jest zawstydzona, kiedy dowiaduje się, że o tym co się wydarzyło między nimi w nocy wiedzą wszyscy bracia Parker, z racji tego że mają wgląd w swoje myśli.
Cameron namawia Evę aby pojechała z nim na wyścigi. Dziewczyna niechętnie się zgadza, jednak ich wypad zmienia się w ucieczkę przed agentami którzy postanowili ich śledzić.
Parker jako świetny kierowca ucieka przed pościgiem nie zwracając uwagi na szkody, jakie wyrządza, ani na prośby Evy, by się zatrzymał. Bez zastanowienia doprowadza do śmierci agentów. Po brawurowym skoku przez most, chłopak nawet nie zauważa w jakim stanie jest jego dziewczyna.
Rozdział 26
Po pościgu, Cameron nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. Xander widząc, w jakim stanie prosi Domiena, aby ten odwiózł Evę do domu. Dziewczyna jest w rozsypce, po raz pierwszy widziała swojego chłopaka w takiej odsłonie i jest nieźle wystraszona.
Trzeci z braci opowiada Cox o dzieciństwie i tym jak bardzo on i pozostali Parkerowie starali się od siebie odróżnić. Domien wyznaje, że jako homoseksualista miał bardzo ciężko w życiu i dlatego odszedł z agencji. Parker wspomina jak nie mógł zrozumieć przestępczej drogi swoich braci, nie znosił też Nicholasa, z którym obecnie jest w związku. Chłopak stwierdza też, że Eva jest w stanie zmienić Camerona. Po powrocie dziewczyna zasypia z tymi słowami w głowie. 
Ranek wita Evę wizytą Camerona, która przeradza się w kolejną kłótnię. Chłopak jest wyraźnie poruszony i wie, że źle zrobił. Cameron obiecuje się zmienić, informuje też Evę, że niektóre jej wspomnienia są zablokowane dla jej bezpieczeństwa, jednak na jej prośbę chłopak postanawia je uwolnić. 
Rozdział 27
Eva przypomina sobie wszystko co do tej pory było zablokowane. Wizytę Parkera wraz z córką gdy Cox miała siedem lat i to jak ktoś ochronił ją przed porywaczem z bronią, który chciał ją zabrać do ojca. Ostatnie wspomnienia są wspomnieniami Camerona, które pokazują, dlaczego zdecydował się pomóc agencji ją odnaleźć.
Po tym niezwykłym eksperymencie, Cameron zabiera Evę na spacer aby pokazać jej resztę posiadłości. Na prośbę dziewczyny, Parker opowiada o jego relacjach z Calebem, który zaczął współpracować z agencją. Dobry humor Evy mija bezpowrotnie, gdy na szyję Camerona rzuca się jego młodsza siostra – Chanell.
Rozdział 28.
Z perspektywy Rocket
Kolejny dzień w Azylu braci Parker. Xander opowiada Evie o połączeniu umysłu Camerona, Domiena i jego. Rocket wspomina bójkę z poprzedniego dnia, którą wywołała z zazdrości o Xandera. Dziewczynę nawiedzają smętne myśli o tym, że ona się starzeje a jej chłopak nie i różnica między nimi zaczyna być coraz bardziej widoczna. Dletego też nie chce mieć z Parerem dziecka, obawia się, że okres ciąży i poród sprawi że będzie wyglądać jeszcze starzej. 
Cudowne sam na sam pary przerywa telefon z informacją, że z mutantami pragną spotkac się wysłannicy Agencji. Okazuje się, że organizacja ma nowego przywódcę, Michaela Farella, który za pomoc z Marschallem oferuje im obniżenie wyroków.

Rozdział 29
Z perspektywy Camerona 
Eva czuje się coraz gorzej, ma mdłości i wysoką gorączkę. Wszyscy martwią się, że zaczęła się jej przemiana. Chłopaka ciągle zadręczają myśli o tym, jak dziewczyna ją zniesie.
Bracia kłócą się o to czy przyjąć propozycję agentów. Xander wie, że współpraca z nimi jest ogromną szansą dla wielu ich współpracowników na normalne życie, jednak nikt nie chce się zgodzić na takie rozwiązanie. 
Xander jednak trzyma się swojego zdania mimo protestów swojej dziewczyny – Rocket, i pozostałych członków swojej ekipy. Staje na tym, że postanawiają spotkać się z Farellem.
Nowy dyrektor Agencji jest zmartwiony postępowaniem Marshalla i chce jak najszybciej go schwytać. Xander natomiast żąda, aby w razie współpracy wszyscy jego ludzie byli uniewinnieni, a wtedy bracia Parker oddadzą się dobrowolnie w ręce policji.
Rozdział 30
Z perspektywy Camerona
Cameron nie może uwierzyć, że jego brat poszedł na układ z Agencją, po tym wszystkim co się stało. Na dodatek martwi się o Evę, u której przemiana jest szybsza niż u innych. W końcu po dwóch dniach dziewczyna odzyskuje przytomność, jednak jej organizm jest bardzo osłabiony. Parker zdecyduje się nie mówić jej o układzie z Agencją, żeby nie pogarszać jej stanu.
Okazuje się, że pozostałej części grupy nie podoba się pomysł, aby bracia Parker oddali się w ręce władz w zamian za ich uniewinnienie. Nikt nie chce aby mężczyźni poszli do więzienia, jednak bracia są zdecydowani. 
W końcu Rocket zgadza się im pomóc a w ślad za nią swoją zgodę deklarują inni. Wieczorem Parker wybiera się z psami na spacer i trafia na grupkę dawnych znajomych, jeżdżących na deskorolkach w skateparku. Okazuje się, że większą część to właśnie Cameron uczył jeździć, jednak chłopaki żartują, że pewnie po tylu latach przerwy chłopak nie będzie już pamiętał jak utrzymać równowagę na desce. Cameron ze śmiechem przyjmuje wyzwanie i szokuje wszystkich swoimi umiejętnościami. Po powrocie do domu zastaje zdenerwowanego Xandera, który oznajmia, że spotkanie z Agencją odbędzie się nazajutrz.
Rozdział 31
Z perspektywy Kasandry
Kilkuosobowa ekipa wybrana do rozmowy z Agentami sprząta dom w którym maja się spotkać. Akcja „sprzątanie” mija im w zaskakująco dobrych humorach.
Farell przybywa na miejsce spotkania z czterema osobami: Mią Faras - informatykiem, Lionellem Kamyko - technikiem, Allanem Crafwordem - z wydziału badań genetycznych i Codym Franco - detektywem.
Niestety współpraca nie przebiega dobrze. Cody nie potrafi współpracować z przestępcami i po kilku uwagach Xander, atakuje go. Na tym ich konflikt się jednak kończy, a Agent otrzymuje ostrzeżenia zarówno od Parkera jak i od Farella.

Kasandra, która pokój dzieli z Mią postanawia być miła dla nowo poznanej dziewczyny. Faras interesuje to, czy Parkerowie rzeczywiście porwali Kasandrę. Dziewczyna wyznaje, że sama odeszła bo nie mogła wytrzymać dłużej swojej siostry i Rady. Opowiada Mii jak przeszła załamanie po śmierci rodziców i zaczęła ćpać, po czym wylądowała jako striptizerka w klubie nocnym. To Cameron jej wtedy pomógł. Gdy Diana - jej siostra, się o wszystkim dowiedziała zakazała jej kontaktów z Parkerem i załatwiła posadę strażniczki w więzieniu. Tam po czasie znowu spotkała chłopców i wbrew wszelkim zasadom zakochała się w najbliższym przyjacielu Camerona – Amirze.
Streszczenia kolejnych rozdziałów pojawia się w najbliższym czasie :) 

1 komentarz:

  1. Jeju tyle czekałam <3 Dziękuję, wreszcie nadrobię wszystko!

    OdpowiedzUsuń